Loading...
Budowa i remonty

Remont kuchni – jak się przygotować oraz ile on kosztuje?

Remont kuchni to wcale nie jest taka prosta sprawa. Potrzebujemy do tego dobry projekt, świetnego fachowca oraz sprawdzone materiały. Jak się przygotować do remontu? Ile on będzie finalnie kosztował? Jakie materiały użyć? Na te pytania postaramy odpowiedzieć w tym artykule. Poniższe informacje oraz porady z pewnością przydadzą Ci się podczas przebudowy swojej kuchni.

Jak się przygotować do remontu?

Decydując się na remont kuchni nie odświeżamy tylko jej wyglądu a poprawiamy jej funkcjonalność oraz ergonomię. Warto pamiętać, że wykonanie remontu będzie trudniejsze, niż zbudowanie jej od podstaw w pomieszczeniu w stanie deweloperskim. Podczas prac napotkamy wiele przeszkód i sytuacji, które będą bez wyjścia więc spełnienie w pełni swoich marzeń może być niewykonalne. Jeśli chcemy oszczędzić swoje oraz naszych domowników nerwy warto podjąć współpracę z projektantem, który zadba o wszystkie szczegóły, bez ingerencji w istniejące już instalacje. Przed podjęciem się remontu powinniśmy zastanowić się nad tym ile chcemy wydać na tą inicjatywę. Wtedy będziemy wiedzieć na co możemy sobie pozwolić a na co nie. Tutaj więc powinna już zapaść decyzja czy odświeżamy tylko kuchnię i wymieniamy jej wyposażenie czy budujemy ją zupełnie od nowa. Projekt kuchni powinien zdecydowanie określać funkcję tego pomieszczenia. Kuchnia powinna zawierać 5 stref, którymi są: strefa zapasów, przechowywania, przygotowania posiłków, zmywania, gotowania i pieczenia. Warto zaaranżować również kuchnię w ten sposób aby mieścił się w niej trójkąt roboczy. Jest to przestrzeń gdzie poruszamy się pomiędzy lodówką, kuchenką a zmywakiem. Kiedy mamy już gotowy projekt kuchni naszych marzeń możemy zabrać się za prace rozbiórkowe. Najlepiej jest zacząć od wyniesienia elementów ruchomych czyli stołu, krzeseł, wyposażenia szafek czy blatów. Następnie wynosimy stare meble kuchenne, zrywamy tapety i skuwamy kafelki. Warto również pomyśleć nad wymianą podłogi ponieważ ta szybko zużywa się w tym pomieszczeniu i po prostu go szpeci.

Wykonawca remontu

Najlepszy wykonawca remontu to taki, który za rozsądną cenę wykona usługę na najwyższym poziomie. Ceny jednak są zróżnicowane, najbardziej przez region w którym mieszkamy. Remont kuchni w Warszawie może nas kosztować znacznie więcej niż gdziekolwiek indziej. Oczywiście na cenę usługi wpływ mają również inne czynniki. W internecie dostępne są wyszukiwarki usług gdzie to ty określasz szczegóły, a specjaliści sami się do Ciebie zgłaszają. (np. https://www.remontuj.pl).

Szybki oraz tani remont kuchni

Oczywiście istnieją tanie i szybkie sposoby na odświeżenie kuchni. Jeśli nie chcemy brudnego remontu w domu możemy zdecydować się na odnowienie np. Płytek podłogowych czy ściennych. Ciekawym sposobem jest pomalowanie ich farbą specjalnego przeznaczenia czyli np. Do powierzchni ceramicznych. Nakładanie takiej farby nie jest trudno, porównać możemy to do nakładania farby emulsyjnej. Trzeba jednak pamiętać, żeby odpowiednio przygotować powierzchnię.

Ile kosztuje remont?

Jeśli remont przewiduje prace wyburzeniowe i będzie dużo śmieci powinniśmy zastanowić się nad ich utylizacją. Do tego przyda się kontener budowlany. Jego koszt może wynieść 200-800 złotych w zależności od jego wielkości. Koszt demontażu starych mebli może kosztować nas 200-400 złotych jednak możemy to zrobić oczywiście sami. Skuwanie płytek ceramicznych kosztować będzie 30 złotych za metr kwadratowych natomiast usunięcie starej futryny około 60 złotych. Sprawy instalacyjne wcale nie są takie tanie. Za wymianę jednego punktu instalacji elektrycznej zapłacimy około 60 złotych. Do tego trzeba wyliczyć koszty materiałów. Sam remont punktu wodno-kanalizacyjnego może wynieść 280 złotych. Wymiana płytek na powierzchni 10m2 wyniesie około 1500 złotych. Jeżeli chodzi o meble to nie muszą one być wcale takie drogie. Zestawy większej, dobrej jakości kupimy za około 3500 złotych. Oczywiście jeśli chodzi o meble na wymiar będą one znacznie droższe. Za dobry jakościowo stół z krzesłami trzeba będzie zapłacić do 1600 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *