Ogrzewanie podłogowe

Eryk996
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 27, 2020 8:34 am

Ogrzewanie podłogowe

Post autor: Eryk996 » pt lis 13, 2020 7:01 pm

Warto stosować ogrzewanie podłogowe w domu? Który rodzaj sprawdzi się lepiej - wodne czy elektryczne?

charlotte
Posty: 239
Rejestracja: sob lip 11, 2020 10:35 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: charlotte » śr sty 06, 2021 9:42 pm

Wybór należy do ciebie. Fakt, że teraz jest tak dużo rodzajów ogrzewania, że głowa mała! Ja np. dzisiaj odkryłam ogrzewanie na podczerwień na ekopodczerwien/pl/ogrzewanie-na-podczerwien i zastanawiam się nad zastosowaniem go w naszym nowym domu. Bardzo lubię takie ekologiczne rozwiązania.

Marzena21
Posty: 27
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 2:54 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: Marzena21 » pn sty 11, 2021 12:50 pm

Gdy dotyczy Cię właśnie ten wątek to pamiętaj, że znam stronę, gdzie powinnaś odczytać o wiele więcej nadzwyczaj wartościowych informacji na ten temat. Rekomenduję jak tylko znajdziesz czas ponieważ faktycznie warto według mojej oceny - kotly-poznan/pl .

luki
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 19, 2021 4:57 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: luki » śr cze 16, 2021 11:06 pm

znajomi mają podłogówkę podłączoną do pompy ciepła. Na tym mają panele winylowe arbiton i są zadowoleni z jakości ogrzewania. Przyjemne w dotyku są te panele. Dobrze oddają ciepło.

magiczna
Posty: 130
Rejestracja: czw sty 21, 2021 2:22 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: magiczna » pt cze 25, 2021 6:49 pm

Do ogrzewania podłogowego w dużej mierze potrzebne jest odpowiednie rozwiązanie w kwestii mocnego rozpędzenia pieca do opalania i ogrzewania również i tego elementu. Wydaje mi się jednak, że jest to dobry sposób na docieplenie pomieszczeń. Kolejna sprawa, że też frezowanie kominów warto czasem robić. Wtedy wiemy, jak dobrze działa piec.

olanos
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 01, 2021 2:31 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: olanos » pn lip 19, 2021 12:37 pm

Jeśli ktoś z Was zastanawia się nad odpowiednią pompą ciepła do swojego domu to polecam polską markę Varme, gdzie ich urządzenia możecie znaleźć na varme.tech/ :) Zastanawiam się nad ich produktem z serii Arendal o typie monobloku..na stronie podkreślają ergonomiczność i oszczędność. Szukam odpowiedniego urządzenia do domu i budynku wielopowierzchniowego.

Darka
Posty: 414
Rejestracja: śr lip 22, 2020 11:20 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: Darka » czw lis 18, 2021 8:03 am

A czy słyszeliście, że ceny za ogrzewanie mają w najbliższych miesiącach znowu skoczyć do góry? Wydaje mi się, że to już ostatnio dzwonek, aby poszukać w tej kwestii jakiś oszczędności. Na stronie internetowej termoplaza/pl możecie się na przykład zapoznać z ofertą firmy, która proponuje bardzo oszczędne panele grzewcze na podczerwień. Ich montaż w domu pozwoli Wam zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 70%.

Cripper
Posty: 105
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 6:01 pm

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: Cripper » wt gru 21, 2021 11:03 am

No tak, ceny ogrzewania wzrosną bo drożeje wszystko. Ja mam ogrzewanie na prąd i zastanawiam się nad montażem fotowoltaiki do ogrzewania podłogowego fotowoltaika.ecocomfort/pl/fotowoltaika-do-ogrzewania-podlogowego/ . Niestety ceny prądu mocno idą w górę, a będzie jeszcze drożej, dlatego fotowoltaika bardzo się opłaca. Jeśli macie pompę ciepła do ogrzewania domu to także warto rozważyć montaż paneli słonecznych.

soraja
Posty: 163
Rejestracja: śr lip 22, 2020 11:32 am

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: soraja » śr gru 29, 2021 12:47 pm

Warto także poczytać o tym, dlaczego wybrać ogrzewanie podłogowe. Coraz więcej osób przy budowie domu decyduje się na to rozwiązanie. Moim zdaniem takie ogrzewanie podłogowe to bardzo dobry wybór i faktycznie warto wziąć pod uwagę przy wyborze ogrzewania. Przy okazji warto wiedzieć, że w sieci zamówicie niezbędne elementy - takie jak rozdzielacze do podłogówki: terme/pl/pl/c/Rozdzielacze/153.

lilko
Posty: 66
Rejestracja: wt sty 26, 2021 8:11 am

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: lilko » pn sty 24, 2022 1:15 pm

Coraz częściej zamiast tak zwanej wodnej podłogówki stosuje się maty grzewcze na podczerwień: swiatlolux/pl/ogrzewanie-podczerwienia/maty-grzewcze-na-podczerwien Jest to rozwiązanie dużo prostsze w montażu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości