Budowa domu

oczka
Posty: 65
Rejestracja: czw sty 30, 2020 7:09 pm

Re: Budowa domu

Post autor: oczka » wt mar 23, 2021 10:55 pm

A tutaj domywstylu/pl/blog/2015/03/17/co-to-znaczy-dom-bez-pozwolenia-na-budowe/ już zaglądaliście? Znajdziecie tam bowiem wiele cennych i praktycznych informacji na temat budowy domu bez pozwolenia. Jeśli zastanawiacie się nad takim rozwiązaniem, to myślę, że warto jednak dopilnować wszelkich formalności, aby nie zapłacić kary czy też dostać nakazu rozbiórki.

Lenka
Posty: 88
Rejestracja: wt lip 21, 2020 2:14 pm

Re: Budowa domu

Post autor: Lenka » sob kwie 17, 2021 5:25 pm

Hej jeżeli planujecie budowę domu to z pewnością poszukujecie odpowiedniego projektu. Ze swojej strony mogę polecić wam super firmę archido/pl/ . Mają super pomysły a ich projekty dopracowane są od a do z .

daga
Posty: 142
Rejestracja: pt maja 01, 2020 6:06 pm

Re: Budowa domu

Post autor: daga » pt maja 21, 2021 7:49 am

Nie jestem pewna, jak to wychodzi kosztowo, ale na pewno budując, warto od razu takie awesometn/com/kiedy-docieplanie-budynkow-ma-sens/ docieplenie zrobić. W ten sposób możemy przede wszystkim zadbać o dobrą cyrkulację ciepła, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Moim zdaniem to bardzo dobry kierunek.

pyszka
Posty: 128
Rejestracja: śr lis 04, 2020 11:58 am

Re: Budowa domu

Post autor: pyszka » pt maja 28, 2021 5:16 pm

Zazwyczaj przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy musisz przede wszystkim zacząć od pomiaru gruntów. Wymierzenie wszystkiego jest wymagane dlatego musisz poszukać dobrego geodety. Odmierzeniem wszystkiego może zająć się taki geodetaopole/com/pl/ profesjonalista.

charlotte
Posty: 239
Rejestracja: sob lip 11, 2020 10:35 pm

Re: Budowa domu

Post autor: charlotte » śr lip 14, 2021 12:37 pm

Ja też jakiś czas temu szukałam projektu domu i udało mi się trafić na multicomfort/pl/ Powiem szczerze, ze jestem zachwycona projektami tej firmy i chyba zdecyduję się na dom prefabrykowany. Długo rozważałam budowę domu. Mam mieszkanie w bloku i wydawało mi się zawsze, że będę chciała w nim zostać. Jednak powoli zaczynam mieć dosyć miasta.

Awatar użytkownika
Axel44
Posty: 290
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:35 pm

Re: Budowa domu

Post autor: Axel44 » śr sie 18, 2021 6:46 pm

Niedługo zakończę budowę mojego domu - rozpocząłem ją w październiku 2019r. Wszystko praktycznie jest już gotowe, założyłem niedawno ogrzewanie centralne i podłogowe, Rozważam poważnie nad inwestycją w panele fotowoltaiczne i pompę ciepła - z tego co słyszałem od sąsiada to montażem takich urządzeń zajmuje się firma https://geobud.pl/, więc niedługo się z nią skontaktuję. Sąsiad jest bardzo zadowolony, mówi że jego wydatki na prąd spadły praktycznie do zera dlatego myślę, że naprawdę warto.
Nie ten jest mądry, kto wiele spraw umie, lecz kto złe od dobrego rozeznać rozumie.

marcysiaz
Posty: 146
Rejestracja: pn lut 01, 2021 2:30 pm

Re: Budowa domu

Post autor: marcysiaz » pt sie 27, 2021 8:46 am

Przy budowie domu warto zastanowić się nad wykorzystanym ogrzewaniem w domu. U nas świetnie sprawdzają się pompy ciepła. Jeśli szukacie takich urządzeń to polecam zapoznać się z polską marką varme.tech/, gdzie macie w ich ofercie zarówno monobloki, jak i urządzenia typu SPLIT. To obecnie ekologiczne rozwiązanie, które od razu zauważymy na zmniejszających się rachunkach :)

kasiunia
Posty: 332
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:35 pm

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia » pn paź 04, 2021 10:41 am

"Budując nowy dom już na samym jej początku musimy się dość mocno sprężyć i wybrać dobry projekt, który będzie odpowiadać naszym potrzebom i oczekiwaniom. Później kiedy przystępujemy do właściwej budowy , także musimy stanąć na wysokości zadania i zdać sobie sprawę z tego ,że dach jest najważniejszą konstrukcją domu a tylko doświadczona ekipa budowlana jest w stanie sprostać zadaniu. Nam polecono znaną i doświadczoną firmę Mg Dachy - mgdachy/pl/ ,która na rynku działa od około 20 lat, co zresztą było widać po tym jak pracują.



MG Domy sp. z o. o.

ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa

tel: +48 500 200 660,

mail: biuro@mgdachy.pl
"

Edi88
Posty: 31
Rejestracja: czw maja 14, 2020 1:26 pm

Re: Budowa domu

Post autor: Edi88 » pn paź 18, 2021 9:00 pm

Istotne jest aby przez całe życie się uczyć. Wczoraj przeglądałem super materiał. Podejrzewam, że przypadnie on Wam do gustu Wszystko jest tutaj -dezynfekcjabiurowcow/pl/ .

Edi88
Posty: 31
Rejestracja: czw maja 14, 2020 1:26 pm

Re: Budowa domu

Post autor: Edi88 » śr paź 20, 2021 1:51 pm

Istotne jest aby przez całe życie się doszkalać. Kilka dni temu czytałem rewelacyjny artykuł. Myślę, że przypadnie on Wam do gustu Wszystko można odnaleźć pod linkiem -kruszarniagruzu/pl/.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości