Budowa domu

kasiunia
Posty: 332
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:35 pm

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia » śr kwie 20, 2022 6:39 am

Podejmując się budowy domu trzeba mieć jakieś wyobrażenie, jak nasz przyszły dom powinien wyglądać. Czasami się zdarza tak ,że nie wiemy czego tak na prawdę chcemy, więc najlepiej wtedy pooglądać projekty budowlane i wybrać , co nam się podoba i pasuje do naszej działki. Przeglądaliśmy prawie 3 miesiące i w końcu na stronie pracowni Mg Projekt znaleźliśmy projekt o nazwie dom na praktycznej - mgprojekt/com/pl/dom-na-praktycznej .Bardzo dobry dla naszych potrzeb układ pomieszczeń oraz niewielki metraż - oto jego najlepsze cechy.

soraja
Posty: 163
Rejestracja: śr lip 22, 2020 11:32 am

Re: Budowa domu

Post autor: soraja » czw maja 05, 2022 3:56 pm

Moim zdaniem warto skontaktować się z fachowcami i obgadać z nimi takie tematy. Jednym z nich z pewnością będzie Kominiarz Jakub Małmyga usługi kominiarskie w Warszawie: kominiarz.warszawa/pl/ . Polecam współpracę z własnego doświadczenia.

lusiek
Posty: 797
Rejestracja: pt lut 19, 2021 3:37 pm

Re: Budowa domu

Post autor: lusiek » pt lip 29, 2022 9:23 pm

A masz już wybrane okna? Jeśli nie, to koniecznie zerknij na ten artykuł internorm/com/pl-pl/blog/przeglad-wpisow/artykuly/okna-panoramiczne-i-ich-najwazniejsze-zalety . Moim zdaniem okna panoramiczne są niesamowite. Marzę o tym, żeby mieć takie u siebie w domu.

mopsik
Posty: 120
Rejestracja: czw paź 01, 2020 1:40 pm

Re: Budowa domu

Post autor: mopsik » czw sie 18, 2022 1:40 pm

Koniecznie zainteresujcie się także systemem jednego klucza. Tutaj poczytacie czym jest master key: masterkey/com/pl/ . Ja uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o bezpieczeństwo w domu. Warto się zainteresować.

gwiazdeczka
Posty: 198
Rejestracja: pn cze 29, 2020 11:48 pm

Re: Budowa domu

Post autor: gwiazdeczka » pn sie 22, 2022 8:06 am

A ja zastanawiam się nad tym właśnie jakie materiały zastosować ochronne przed wilgocią. Bo w końcu izolacja łazienki, tarasu czy innych miejsc, to ważna sprawa. Trochę na ten temat czytałam... W sieci w sumie znalazłam jedną firmę, która wydaje się mieć naprawdę dobre materiały hydroizolacyjne, a mam tutaj na myśli firmę waterblock.eu/ - co oni sądziecie?

kasiunia
Posty: 332
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:35 pm

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia » śr sie 24, 2022 12:52 pm

Budując dom zawsze mamy na uwadze jego ostateczny kształt, jednak zanim do tego doprowadzimy upływa mnóstwo czasu i często naszego potu. Pamiętajmy więc by zaplanować wszystko co niezbędne dla dobrego i funkcjonalnego domku. Jednym z bardzo ważnych elementów jeśli chodzi o instalacje jest ogrzewanie domu. Zastanawiamy się nad ogrzewaniem olejowym, bo w okolicy nie mamy gazu a węgiel nie jest dostępny. Potrzebujemy więc pompy do oleju opałowego i na szczęście z tym nie ma problemu.

spoko
Posty: 125
Rejestracja: ndz lut 21, 2021 2:12 pm

Re: Budowa domu

Post autor: spoko » wt wrz 20, 2022 3:34 pm

Budując, tak naprawdę mamy wiele wydatków, ale powinniśmy sprawdzić też alarmy bydgoszcz , ponieważ wielu złodziei może szukać po prostu u nas naszych materiałów budowlanych. Niejednokrotnie słyszy się o tym, że coś komuś zginęło i to jest wcale nierzadkie. Dlatego dla mnie nie ma innej możliwości, jak tylko poszukać właśnie zabezpieczeń.

Linda
Posty: 46
Rejestracja: pn sie 17, 2020 5:28 pm

Re: Budowa domu

Post autor: Linda » pn sty 02, 2023 11:19 am

W trakcie budowy domu niezbędne są profesjonalne narzędzia. Można je kupić w różnych hurtowniach budowlany ale z tego, co wiem sporym zainteresowaniem cieszy się Krab https://www.narzedzia-krab.pl/ . Zaglądałam do ich asortymentu i muszę przyznać, że faktycznie mają bogaty wybór sprzętu w dobrych cenach.

kasiunia
Posty: 332
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:35 pm

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia » ndz maja 28, 2023 6:20 am

Jeśli wasz dom nie jest tomem parterowym to z pewnością potrzebne będą w nim schody. Co powiecie na drewniane schody wewnętrzne ? Uważam ,ż eto świetny pomysł tylko ,że koniecznie trzeba pamiętać o tym aby pomalować je odpowiednimi preparatami zabezpieczającymi. Zapoznajcie się z poradami na ten temat - bo warto.

lela1
Posty: 100
Rejestracja: pn paź 26, 2020 10:39 am

Re: Budowa domu

Post autor: lela1 » pt paź 27, 2023 1:13 pm

Na pewno trzeba też skontaktować się ze specjalistami niezbędnymi przy budowie domu. Jednym z nich z pewnością będzie geodeta, usługi geodezyjne, geodezja Olsztyn GEO-SZKIC: http://geo-szkic.pl/ . Dobrze mieć pod ręką namiary na takie osoby.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości