Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

AlanHenryk110
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 27, 2020 8:35 am

Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: AlanHenryk110 » pn cze 28, 2021 2:29 pm

Hej! Czy ktoś słyszał o pompach ciepła Varme? Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem w swoim domu ze względu na trochę oszczędności i bardziej ergonomiczne podejście do tematu. Warto wspomnieć, że to polska marka, która charakteryzuje się dużą wydajnością, ekologicznym i oszczędnym rozwiązaniem. Nie wymaga to przede wszystkim drogiego dolnego źródła ciepła, a sama pompa ciepła działa bardzo cicho. Na varme.tech/ możecie znaleźć od nich urządzenia o różnym typie.

spoko
Posty: 125
Rejestracja: ndz lut 21, 2021 2:12 pm

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: spoko » wt cze 29, 2021 6:32 pm

Poza pompą ciepła, która jest ekologiczna, warto także pomyśleć o czymś takim jak pompa obiegowa. To znacznie ułatwi prace, ale także i pomoże nam w kwestii rozwiązań z rozlokowaniem ciepła. A skoro o tym mowa, to ja uważam, że takie dambat/pl/ pompy warto montować. To dobra jakość i serwis.

pyszka
Posty: 128
Rejestracja: śr lis 04, 2020 11:58 am

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: pyszka » wt paź 19, 2021 6:00 pm

Wiele osób mówi, że korzystanie z pompy ciepła to najlepsze rozwiązanie. Ekologiczne i przede wszystkim bardzo oszczędne. Jezeli jeszcze nic nie wiesz na ten temat to tutaj remont.biz/pl/pompa-ciepla/ na pewno znajdziesz ciekawe informacje.

kasiunia
Posty: 332
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:35 pm

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła

Post autor: kasiunia » wt sie 30, 2022 10:45 pm

Wcale mnie nie dziwi ,że ogrzewanie za pomocą pomp ciepła jest takie popularne. Z tego co wiem jest wiele rodzajów pomp ciepła ale pompa ciepła powietrze powietrze jest chyba najbardziej popularna. Od fachowców , z którymi rozmawiał mój mąż wiem ,że urządzenia te dobrze współpracują z fotowoltaiką oraz rekuperacją. Myślę ,że w dobie drogiego węgla i gazu warto zainwestować w taki zestaw.

Awatar użytkownika
Axel44
Posty: 290
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:35 pm

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: Axel44 » śr paź 12, 2022 2:45 pm

A co z pompami ciepła? Jesteście może w stanie coś doradzić w tym zakresie tematycznym? Ja się w tym momencie zastanawiam nad ofertą https://gejzer.com/kontakt.html aczkolwiek nie wiem dokładnie, jak wyglądają pompy ciepła pod kątem zużycia energii elektrycznej... Jak wiadomo, trzeba z tym teraz trochę uważać. Ja się obecnie zastanawiam, czy na przykład takie coś jak na gejzer.com byłoby ok... Co sądzicie na ten temat?
Nie ten jest mądry, kto wiele spraw umie, lecz kto złe od dobrego rozeznać rozumie.

kasiunia
Posty: 332
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:35 pm

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: kasiunia » wt gru 20, 2022 5:35 pm

Ogrzewanie naszych domów , to nie mały koszt... szczególnie w ostatnim czasie. Zadbajmy zatem o ekologię i o naszą kieszeń. Rozwiązaniem może okazać się monoblokowa pompa ciepła .Monoblokowe pompy ciepła powietrze-woda wykorzystują odnawialne źródła energii, są zatem skutecznym rozwiązaniem, które oszczędza nie tylko przyrodę, ale także nasz portfel. Szczególnie dobrze działają w sytuacji kiedy mamy instalację fotowoltaiczną.

lusiek
Posty: 797
Rejestracja: pt lut 19, 2021 3:37 pm

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła Varme

Post autor: lusiek » czw gru 22, 2022 12:54 pm

Jak chcecie żeby wasze ogrzewanie było wydajne to warto wtedy mieć okna energooszczędne, tutaj https://okna-internorm.pl/poradnik/stol ... okna-z-pcv możecie takie dostać od tego producenta. Zobaczcie sami jak to wygląda u nich w ofercie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości