Dach płaski

Piwka
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 26, 2020 11:37 am

Dach płaski

Post autor: Piwka » śr maja 19, 2021 10:45 am

"Płaski dach, docieplony styropianem i na to membrana, jaki system poleciacie do odwodnienia dachu. Wykonawca namawia mnie na system podciśnieniowy.

Jakie są jeszcze systemy godne polecenia?
"

jerr
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 27, 2020 7:17 am

Re: Dach płaski

Post autor: jerr » śr maja 19, 2021 11:11 am

"Bez sensu, przerost treści. Sprawdza się na dużych powierzchniach aby ograniczyć ilość pionów i zwiększych efektywność. Dla domów jednorodzinnych spokojnie grawitaca wystarczy. PS: pamiętaj, że podciśnieniowe masz cały czas zalane wodą.

Oczywiście liczy się dobre zabezpieczenie:

arthaus-nieruchomosci/pl/papa-bitumiczna-na-dach-kiedy-warto/



Na przykła papą bitumiczną.
"

Darka
Posty: 414
Rejestracja: śr lip 22, 2020 11:20 pm

Re: Dach płaski

Post autor: Darka » sob paź 23, 2021 6:31 pm

A skoro już mowa o dachach, to czy warto Waszym zdaniem wykorzystać do konstrukcji dachowej wiązary? Ja czytałam o takim rozwiązaniu ostatnio na stronie internetowej mgdachy/pl/wiazary/ i dowiedziałam się, że ma ono całkiem sporo zalet ;) Tak więc wydaje mi się, że warto się nad tym zastsnowić, nieprawdaż?

lusiek
Posty: 797
Rejestracja: pt lut 19, 2021 3:37 pm

Re: Dach płaski

Post autor: lusiek » pt mar 03, 2023 6:54 pm

Nie jestem przekonany do płaskich dachów - szybciej się niszczą i trudniej o nie dbać. Pod adresem: https://www.24opole.pl/46882,Malowanie_ ... omosc.html jest wpis polecający firmę z opolskiego zajmującą się malowaniem dachów. To podstawowy element ich pielęgnacji.

susska
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 29, 2020 11:41 am

Re: Dach płaski

Post autor: susska » wt mar 14, 2023 3:02 pm

Ja pewnie wybrałabym dach dwuspadowy. Ale i tak uważam, że bez względu na to na jaki dach się zdecydujecie, pamiętajcie o tym, by odpowiednio ocieplić strop. Jeśli szukacie firmy, która świadczy tego typu usługi to skontaktujcie się z https://stropodachy.com.pl/. Wysoka jakość usług, rozsądne ceny, terminowa realizacja zleceń.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości