Lekarz rodzinny

Tati17
Posty: 18
Rejestracja: sob kwie 18, 2020 5:46 pm

Lekarz rodzinny

Post autor: Tati17 » pn maja 31, 2021 7:23 pm

Jeżeli w domu przebywa starsza osoba to istnieje możliwość aby uzyskać zgodę na konsultacje pielęgniarki w domu poznań . Jest to ogromne ułatwienie i zaoszczędzenie przede wszystkim na czasie a to jest w obecnych czasach bardzo ważne.

lusiek
Posty: 797
Rejestracja: pt lut 19, 2021 3:37 pm

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: lusiek » czw lip 15, 2021 3:00 pm

Lekarz rodzinny mój niedawno się zmienił, byłam na badaniach kontrolnych i polecił mi iść do dermatologa. Jakiegoś może polecacie? Bo tutaj cmp.med/pl/cmp-chmielna/dermatolog-warszawa-chmielna/ słyszałam że specjalistów mają dobrych w tej poradni. Chyba tam na wizytę się zapiszę.

kasiunia
Posty: 332
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:35 pm

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: kasiunia » czw mar 24, 2022 4:07 pm

Lekarz rodzinny czyli lekarz pierwszego kontaktu ma bardzo ważną rolę do spełnienia. To on musi wyłapywać pierwsze symptomy różnych chorób, bo to on zna swoich pacjentów najlepiej. Widzę też ,że w przychodniach zdrowia zawitał XXI wiek - zainstalowano tam mianowicie specjalny program do gabinetu lekarskiego , który ułatwia pracę całemu personelowi medycznemu jak i kontakt z przychodnią pacjentów. To bardzo duże udogodnienie.

spoko
Posty: 125
Rejestracja: ndz lut 21, 2021 2:12 pm

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: spoko » sob maja 21, 2022 6:33 pm

Sama wielokrotnie zastanawiałam się nad tym, jak rozmawiać z lekarzem o tym, co mi jest i o tym, jakie rozwiązania są ogólnie potrzebne. Dodatkowo wiem, że można spróbować walczyć z lekarzem rodzinnym o skierowanie, ale ci specjaliści dziś to też takie niepewne działanie. Raczej sugerowałabym takie tupozdrowie/pl/ portale medyczne i konsultacje z prawdziwymi lekarzami, a nie opłacanymi hochsztaplerami.

spoko
Posty: 125
Rejestracja: ndz lut 21, 2021 2:12 pm

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: spoko » pt wrz 09, 2022 11:48 am

Ja to już nawet nie pamiętam, kiedy byłam u takiego lekarza fizycznie. Staram się dbać o siebie, a okazuje się, że jednak nie jest to wcale takie proste. No i też problemem jest to, że covid rządzi. No i to dopiero stawia problemy. Niemniej oddychanie przez nos dla mnie to podstawa. Jak go więc odetkać?

gwiazdeczka
Posty: 198
Rejestracja: pn cze 29, 2020 11:48 pm

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: gwiazdeczka » sob wrz 24, 2022 12:54 pm

A czy wiecie jakie badania się wykonuje na boreliozę? Na czym polegają takie testy i czy można je wykonać również w domu? Jak chcecie dowiedzieć się co nieco w tym zakresie, to możecie zajrzeć sobie w poradnik ieis/com/pl/jakie-badania-na-borelioze/ - tam macie wszystko opisane w tym zakresie.

kasiunia
Posty: 332
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:35 pm

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: kasiunia » pn lut 20, 2023 9:57 am

Myślę ,że cała służba zdrowia zmierz w kierunku prywatnej opieki medycznej.Już teraz widzimy jak funkcjonują prywatne gabinety a jak państwowa służba zdrowia ... ale to moja opinia. Uważam ,że np. lekarz rodzinny Warszawa prywatnie to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, chcących szybko dokonać prawidłowej diagnozy i mieć możliwość skorzystania z opieki lekarzy specjalistów. W placówkach CMP w Warszawie to jak najbardziej możliwe.

gwiazdeczka
Posty: 198
Rejestracja: pn cze 29, 2020 11:48 pm

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: gwiazdeczka » śr sie 30, 2023 9:57 am

OK. Dobrze wiedzieć - gdzie się zgłosić? Na jakiego lekarza można liczyć? Ja przykładowo też z artykułu https://www.skrzydlanadziei.pl/poradnik ... w-poznaniu dowiedziałam się ostatnio sporo o chirurgii naczyniowe, a także gdzie szukać w razie czego pomocy w tym zakresie w Poznaniu. Super.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości