Ogród

daga
Posty: 142
Rejestracja: pt maja 01, 2020 6:06 pm

Re: Ogród

Post autor: daga » wt lip 12, 2022 5:46 pm

Czy ktoś zlecał jakieś firmie zaprojektowanie ogrodu? Jak to wygląda? Robą to według własnego pomysłu czy konsultują się z klientem. Potrzebuje porady jaki ogród pasowałby do tego domku mgprojekt/com/pl/sosenka-wariant-d? Jakie kwiatki posadzić? Chciałabym, żeby było też miejsce na grilla i spotkania rodzinne.

gwiazdeczka
Posty: 198
Rejestracja: pn cze 29, 2020 11:48 pm

Re: Ogród

Post autor: gwiazdeczka » pt lip 22, 2022 1:38 pm

Na pewno możecie też odwiedzić sobie taki punkt, jak cebulki-kwiatowe/pl . Bo tam znajdziecie różnorodne cebulki, nasiona kwiatów. A wybór macie tak szeroki, że szok... Ja też planuję wkrótce tam pokupować sobie różne roślinki u nich, bo chce urozmaicić swój ogród.

lusiek
Posty: 797
Rejestracja: pt lut 19, 2021 3:37 pm

Re: Ogród

Post autor: lusiek » pt sie 05, 2022 12:18 pm

Ja w moim ogrodzie mam przepiękne jabłonie. Zastanawiam się, czy możecie polecić jakiś nawóz poprawiający jakość i smak owoców? W kilku miejscach polecano ten preparat frusto/pl/dolistne/elvita-color-brix-5l.htm . Możecie się podzielić opinią na jego temat?

soraja
Posty: 163
Rejestracja: śr lip 22, 2020 11:32 am

Re: Ogród

Post autor: soraja » pt sie 12, 2022 1:28 pm

Opryski w ogrodzie też są bardzo ważne i należy o nich pamiętać. W celu wykonania takich oprysków przyda Wam się między innymi pompa opryskiwacza: agroplast/pl/pl/c/Pompy-do-opryskiwaczy-i-czesci-do-pomp/67 . Zachęcam do zapoznania się z ofertą właśnie tej firmy.

mopsik
Posty: 120
Rejestracja: czw paź 01, 2020 1:40 pm

Re: Ogród

Post autor: mopsik » pt wrz 09, 2022 1:31 pm

Pięknie w naszych ogrodach prezentuje się także lawenda. Czy wiecie jak o nią dbać? Na blogu Ogrodolandii znalazłam ostatnio bardzo ciekawy artykuł na ten temat: ogrodolandia/pl/lawenda-pielegnacja-i-rozmnazanie . Zachęcam do jego lektury.

gwiazdeczka
Posty: 198
Rejestracja: pn cze 29, 2020 11:48 pm

Re: Ogród

Post autor: gwiazdeczka » wt wrz 20, 2022 5:17 pm

W sumie wszystko co będzie wam potrzebne do aranżowania swojego ogrodu, to znajdziecie w sklepie Euro Ogród. Ja planuję tam kupić taki sprzęt, jak podkaszarka elektryczna . Nie idzie się obejść bez narzędzi, takich sprzętów - bo przy pielęgnowaniu swojego ogrodu się przydadzą.

Cripper
Posty: 105
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 6:01 pm

Re: Ogród

Post autor: Cripper » ndz lis 12, 2023 1:49 pm

Pielęgnacja ogrodu jest super, tylko trzeba posiadać odpowiednie narzędzia. Ja na jesień zamówiłam sobie kilka przydatnych gadżetów od https://sklepogrodniczy.pl/narzedzia-ogrodnicze.html . Znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę w ogrodzie.

lusiek
Posty: 797
Rejestracja: pt lut 19, 2021 3:37 pm

Re: Ogród

Post autor: lusiek » śr lut 28, 2024 1:26 pm

Mój ogród musi mieć zmienioną aranżację na inną, szukam inspiracji. Tu https://gardenspace.pl widziałem że mają nowoczesne meble i dodatki, coś takiego mi się podoba. Chyba że coś innego jeszcze mi zaproponujecie?

kasiunia
Posty: 332
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:35 pm

Re: Ogród

Post autor: kasiunia » śr mar 20, 2024 6:11 am

Każdej z nas marzy się piękny i zadbany ogród .To jest jak najbardziej możliwe do osiągnięcia, jednak potrzebujemy do tego systematycznych prac i zabiegów pielęgnacyjnych. Dobrze też wiemy ,że w ładnym ogrodzie rośliny potrzebują dużą ilość wody. Może warto zastanowić się nad inwestycją pod nazwą studnia ogrodowa? Musicie też przejrzeć pompy do studni głębinowych bo trzeba będzie taką studnię wyposażyć w taką pompę.

spoko
Posty: 125
Rejestracja: ndz lut 21, 2021 2:12 pm

Re: Ogród

Post autor: spoko » wt mar 26, 2024 7:49 pm

To może ja inaczej zadam pytanie… Dopasujcie prosze, do naszego projektu domu, idealny ogród. Tu https://www.mgprojekt.com.pl/willa-floryda podpowiadam, co będzie budowane. Z kim nie rozmawiam, to pomysły są po prostu skrajne, ale może jednak komuś uda się połączyć betonowy chodnik, kwiaty i warzywa? :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości