Dziecko z zaburzeniami

Lenka
Posty: 88
Rejestracja: wt lip 21, 2020 2:14 pm

Dziecko z zaburzeniami

Post autor: Lenka » sob wrz 26, 2020 10:08 pm

Cześć kochani, mój chrześniak ma lekki autyzm.. Gdy był mniejszy umieliśmy chyba bardziej nawiązać z nim kontakt, obecnie ma 5 lat i wydaje się być coraz gorzej. Chciałabym móc go wspierać ale nie bardzo wiem co mogłabym zrobić.. Czytałam dużo o juniora/pl/metoda-krakowska-inf-27.html . Podobno terapia daje świetne efekty w nauce i nawiązywaniu kontaktów. Mieliście z nią styczność??

selena89
Posty: 144
Rejestracja: czw cze 04, 2020 8:13 pm

Re: Dziecko z zaburzeniami

Post autor: selena89 » wt gru 22, 2020 6:37 pm

Niektóre zaburzenia nie dają przez długi czas objawów, dlatego regularne badanie dzieci jest bardzo ważne. Nie zawsze wystarczy wizyta u pediatry, bo gdy dziecko chudnie lub szybko się męczy, to może to oznaczać problemy z układem krążenia. Jeśli szukacie kardiologa, to ja trafiłam na nich cmp.med/pl/cmp-wilanow-2/kardiolog-dzieciecy/ . Mają doświadczenie i wykorzystują nowoczesną technologię, co jest też ważne.

akacja56
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 19, 2020 5:07 pm

Re: Dziecko z zaburzeniami

Post autor: akacja56 » wt kwie 27, 2021 11:41 am

Może warto wybrać się do kardiologa. Moim zdaniem kardiolog warszawa ma dobre i szybkie terminy. A sama klinika jest bardzo fajna i przyjazna nawet dla dzieci. Warto zdiagnozować czasem prywatnie takie zaburzenia, bo nigdy nie wiadomo co to jest i jak z tym potem walczyć.

teofilia
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:59 pm

Re: Dziecko z zaburzeniami

Post autor: teofilia » śr cze 16, 2021 10:46 am

Moja koleżanka ma dziecko, które nie panuję nad emocjami, więc kiedyś w prezencie kupiłam im zabezpieczenia do domu aby przypadkiem dziecko nie zrobiło sobie krzywdy a przy zakupie taśmy zabezpieczającej pomogłam innym chorym dzieciom.

charlotte
Posty: 239
Rejestracja: sob lip 11, 2020 10:35 pm

Re: Dziecko z zaburzeniami

Post autor: charlotte » czw lut 03, 2022 7:47 pm

"Niestety coraz więcej dzieci cierpi na rózne zaburzenia. Nasz syn został niedawno zdiagnozowany w centrum-terapii/pl/asperger-warszawa/ pod kątem ZA i chodzi na terapię. Myślimy już o zapisaniu go do przedszkola terapeutycznego Promitis, żeby jak najbardziej ułatwić mu życie i wspomóc w rozwoju."

magiczna
Posty: 130
Rejestracja: czw sty 21, 2021 2:22 pm

Re: Dziecko z zaburzeniami

Post autor: magiczna » sob kwie 30, 2022 5:51 pm

Zarówno dzieci z ZA i spectrum autyzmu, jak i ich rodzice nie mają lekko, dlatego też istnieje wiele pomocy, które pozwolą wspierać rozwój takiego maluszka. Na pewno ta szkola-terapeutyczna/pl szkola dla dziecka/dzieci z orzeczeniem warszawa jest jednym z dobrych wyborów. W niej dziecko się rozwija, a dodatkowo buduje relacje z innymi.

lusiek
Posty: 794
Rejestracja: pt lut 19, 2021 3:37 pm

Re: Dziecko z zaburzeniami

Post autor: lusiek » czw lip 14, 2022 1:54 am

Zaburzenia mogą dotyczyć również pracy narządów w organizmie dziecka, więc trzeba jak najbardziej się zainteresować. Świetną ofertę posiada kardiolog kardiolog-kielce/pl/ , więc śmiało możecie zainteresować się tym, czy w gabinecie przyjmowane są również dzieci.

mopsik
Posty: 120
Rejestracja: czw paź 01, 2020 1:40 pm

Re: Dziecko z zaburzeniami

Post autor: mopsik » pt paź 27, 2023 1:46 pm

Warto też wiedzieć o takiej opcji jak psychoterapia dla dzieci i młodzieży Empatio: https://psycholog-ms.pl/psychoterapia-d ... mlodziezy/ . Ta poradnia przyjmuje pacjentów także online. Uważam, że jest to bezpieczne i wygodne dlatego warto wziąć tę opcję pod uwagę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość