Uzależnienie

Linda
Posty: 46
Rejestracja: pn sie 17, 2020 5:28 pm

Uzależnienie

Post autor: Linda » czw wrz 24, 2020 12:38 pm

Nawet gdy osoba uzależniona nie należy do rodziny to uważam, że również trzeba do niej wyciągnąć pomocną dłoń. Po prostu nie może zostać sama z tym problemem. Mam sąsiada, który jest samotnym człowiekiem i uświadomiłam sobie, że ten alkoholik potrzebuje wsparcia. Po rozmowie z nim okazało się, że chce się leczyć, ale nie wie gdzie. Jak najszybciej znalazłam dla niego najlepszy z najlepszych ośrodek terapii uzależnień Forest.

Lenka
Posty: 88
Rejestracja: wt lip 21, 2020 2:14 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: Lenka » czw wrz 24, 2020 11:12 pm

Wsparcie bliskich ale i obcych ludzi jest bardzo ważne i budujące. Osoby uzależnione dostają bodziec i chęć do podjęcia leczenia. W przypadku alkoholizmu ważny jest detoks, który ma na celu oczyszczenie organizmu. W połączeniu z terapią przynosi świetne rezultaty. Taki detoks można przejść w jednym z najstarszych ośrodków terapii w kraju Detoks Fenix.

Zeta
Posty: 71
Rejestracja: czw lip 30, 2020 12:56 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: Zeta » pt wrz 03, 2021 12:31 pm

Sama zastanawiam się nad tym w jaki sposób można przekonać alkoholika, że pobyt w takim ośrodku to najlepsze co może zrobić. Bo jednak w takim ośrodku mamy dostęp do najlepszych terapeutów i to praktycznie cały czas. A że znalazłam ośrodek Mental Relax, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami to tym bardziej chcę przekonać taką osobę aby zgłosił się do tego ośrodka na leczenie.

Benita
Posty: 48
Rejestracja: pn maja 11, 2020 3:18 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: Benita » śr wrz 22, 2021 7:56 pm

Bardzo trudno jest przekonać alkoholika na pobyt stacjonarny w jakimkolwiek ośrodku. Jednak teraz jest obecnie taka nowa Terapia Online Ośrodka NEFO, która chętnie jest akceptowana przez osoby uzależnione. To dlatego, że mogą ja przechodzić w spokoju we własnym domu.

mirabela
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 27, 2020 6:59 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: mirabela » czw wrz 23, 2021 2:36 pm

Do każdej osoby, która takiej pomocy potrzebuje trzeba wyciągnąć dłoń. Nie można zostawiać jej samej sobie. Uzależniony powinien się leczyć, a wiem, że na przykład ośrodek Krajna jest bardzo dogodnym miejscem dla takich osób. Pracuje w nim wyjątkowo oddany i życzliwy personel.

charlotte
Posty: 239
Rejestracja: sob lip 11, 2020 10:35 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: charlotte » czw lis 04, 2021 1:49 pm

Ja polecam dobry ośrodek leczenia uzależnień. Walka z alkoholizmem i innymi uzależnieniami jest często nierówna. Pomoc specjalistów jest tutaj na wagę złota. Moj teść jest alkoholikiem, ktory się leczy. Nie pije już dwa lata.

mopsik
Posty: 120
Rejestracja: czw paź 01, 2020 1:40 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: mopsik » pn sty 03, 2022 3:18 pm

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie psycholog, psychoterapeuta dr Marta Melka-Roszczyk Poznań: melka-roszczyk/pl/ . Chodziłam do tej pani na terapię i muszę przyznać, że bardzo mi pomogła. Dużo lepiej się czuję dzięki jej pomocy. Także w przypadku uzależnień taka terapia bardzo pomaga.

soraja
Posty: 163
Rejestracja: śr lip 22, 2020 11:32 am

Re: Uzależnienie

Post autor: soraja » pt mar 03, 2023 1:39 pm

Bardzo dobrym wyborem będzie kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego Empatio. Znajduje się ona we Wrocławiu, ale oferuje także terapię online. Na stronie https://psycholog-ms.pl/ znajdziecie wszystkie informacje na ten temat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości