Loading...
Wystrój wnętrz

Co musisz wiedzieć przed zakupem narożnika do salonu?

Co musisz wiedzieć przed zakupem narożnika do salonu?

Obecnie narożniki w świetnym stylu wypierają z rynku zwykłe kanapy, sofy oraz wersalki. Nic w tym dziwnego, ponieważ są to naprawdę eleganckie, nowoczesne i praktyczne meble, które wpasują się do każdego pomieszczenia. Oferta takich narożników jest coraz większa i nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrać odpowiedni mebel pod względem stylu czy kolorystyki do całej aranżacji naszego pomieszczenia. Poniżej dowiecie się, co musicie wiedzieć przed zakupem takiego mebla wypoczynkowego.

Ustawienie narożnika

Aktualnie najczęściej spotykamy się z narożnikami w kształcie litery L oraz U. Świetnie więc wpasowują się one w kąt pomieszczeń, jednak warto wiedzieć, że nie jest to jedyne miejsce odpowiednie na taki rodzaj mebla. Może on także stać na środku pomieszczenia, dzięki czemu będzie oddzielał różne jego strefy. W niektórych salonach jest również jadalnia, dlatego narożnik może być świetnym pomysłem na oddzielenie strefy relaksu od strefy jadalnej. Trzeba jednak wiedzieć, że takie ustawienie jest sensowne, jeżeli pomieszczenie jest duże. W małych salonach warto postawić narożnik w rogu, aby uzyskać otwartą przestrzeń. W ten sposób optycznie powiększymy pomieszczenie i zaoszczędzimy trochę wolnego miejsca.

Co z obiciem?

Jeżeli chodzi o obicie, to jego wybór jest bardzo podobny tak jak w przypadku sofy czy kanapy. Oczywiście im lepsza jakość wykonania mebla, tym dłużej będzie on wyglądał ładnie i przyjemnie. Dobry obicie narożnika będzie odporne na takie uszkodzenia jak prucie się materiału, pękanie obicia, przecieranie się materiału oraz utratę koloru.

Zakup dużego narożnika https://www.meblelargo.pl/duzy-naroznik,tag.html wiąże się z inwestycją tak naprawdę na kilka ładnych lat. Dlatego jakość tego mebla jest bardzo ważna. Warto zdecydować się na obicie, które jest łatwe w czyszczeniu. Jest to bardzo ważne, szczególnie kiedy przychodzą do nas w odwiedziny dzieci czy zwierzęta. W takich sytuacjach zabrudzeń będzie o wiele więcej i warto się na to przygotować. Niektóre obicia można prać nawet w pralce, jednak warto wcześniej o to zapytać producenta.

Dodatkowe funkcje

Ciekawą i chyba najważniejszą funkcją narożników jest funkcja spania. Nie zawsze ona występuje i trzeba mieć to na uwadze podczas wyboru mebla. Takie rozwiązanie jest bardzo często wykorzystywane w kawalerkach oraz mniejszych mieszkaniach. Narożniki z funkcją spania możemy także spotkać w domach, gdzie często goście zostają na noc. Meble wypoczynkowe rozkładają się i posiadają również schowki na pościel. To czy są one wygodne w dużej mierze zależy od tego, jaka jest jakość materaca dołączanego przez producenta.

W sytuacji, gdy narożnik ma pełnić także funkcję łóżka, warto przeznaczyć na niego więcej pieniędzy i wybrać taki, który będzie naprawdę komfortowy. Ciekawą sprawą są także narożniki modułowe. Różnią się one przede wszystkim tym, że łatwo jest je rozebrać i zmienić ich kształt i ustawienie. Często są one nazywane narożnikami mobilnymi. Sprawdzą się świetnie dla osób, które często zmieniają aranżację pomieszczeń i lubią zmieniać coś w wystroju. Warto pamiętać, że są one większe i najczęściej w kształcie litery U.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *